vstúpiť do eshopu
Ozdobte sa! Brošne sú opäť moderné..

Ako nosiť brošňu

Mnohí si aj v dnešnej dobe predstavia brošňu ako šperk vhodný pre staršiu dámu, ktorá si brošňu pripne na golier kostýmu alebo šaty. Ak patríte k týmto ľuďom, v nasledujúcom článku vás presvedčíme, že brošne sú skvelým doplnkom aj pre mladé baby, ktoré chcú vyzerať trendovo.

Tradičný spôsob, akým sa brošňa nosí je jej pripevnenie na klopu saka alebo kabáta. Brošňa tak dokáže oživiť jednofarebný kostým alebo kabát. A takéto využitie brošne je jednoduché a nedá sa pri ňom veľa pokaziť. Pripadá Vám tento spôsob nemoderný a príliš konzervatívny? Opak je pravdou. Nosenie brošne na saku alebo kabáte je veľmi všestranné a nemusíte sa pri ňom báť aj trochu experimentovať s veľkosťou a množstvom brošní.

ako nosiť brošňu

Môžete skombinovať niekoľko malých brošní a pripnúť ich na sako, takže celkový dôraz na oživenie outfitu bude ešte väčší. Keď zvolíte veľkú a výraznú brošňu dosiahnete podobný efekt a naviac k takémuto šperku už nepotrebujete ďalšie výrazné šperky.

ako nosiť brošňu 2

Veľmi módnym spôsobom ako nosiť brošňu je stále nosenie brošne na blúzke alebo košeli, a to presne na začiatku zapínania blúzky pod krkom. Tento spôsob pripnutia brošne Vám dodá trochu retro a romantický štýl.  Takéto nosenie brošne bolo veľmi obľúbené predovšetkým v 19. st. a začiatkom 20. st., v dobe keď sa nosili šaty s vysokým golierom. Dnes je ale opäť v móde.